Дорпрофсож ПЗЗ
01034 м.Київ, вул. Лисенка, 6; (044) 234-04-31
Оздоровлення і спорт
Зміст розділу
Медичне страхування
Програма оздоровчого туру

Одним з пріоритетних напрямків у роботі Дорпрофсожу щодо соціального захисту залізничників, транспортних будівельників і членів їх сімей, є турбота про збереження здоров'я та зниження захворюваності членів профспілки. Питання оздоровлення працівників залізниці, утримання оздоровчих закладів за ініціативою Дорпрофсожу внесені в колективний договір.

У відповідності до положень розділу УІІ Колективного договору заходи щодо оздоровлення працівників залізниці та забезпечення гарантованого рівня медичної допомоги працюючим та ветеранам залізничного транспорту на протязі багатьох років успішно виконувалось Дорожнім комітетом профспілки при активній фінансовій підтримці адміністрації залізниці.

Хід підготовки до оздоровчого сезону, якість і підсумки оздоровлення щорічно розглядаются на засіданнях президії Дорпрофсожу. Відповідно до спільної постанови адміністрації та Дорпрофсожу регіональної філії «Південно-Західна залізниця» від 07.06.2017р. №Н-5/02/Дпроф 05/01 «Про організацію відпочинку дітей в літній оздоровчий сезон 2017 року», структурними підрозділами залізниці в ДОТ «Дубки» та «Зорька» проведено ремонтні роботи, дитячі оздоровчі табори були укомплектовані необхідним медичним обладнанням та спортивним інвентарем. У благоустрої дитячих оздоровчих таборів «Дубки» та «Зорька» активну участь приймали працівники та профактив Жмеринської та Конотопської територіальних профспілкових організацій. Проведені спільні заходи адміністрації та профспілки дозволили у 2017 році на протязі трьох оздоровчих змін успішно провести оздоровлення в ДОТ «Дубки» та «Зорька», майже 1,5 тисячі дітей залізничників. За кошти Дорожньої та територіальних профспілкових організацій були придбані путівки до дитячих оздоровчих таборів Прикарпаття, Закарпаття та на побережжя Чорного та Азовського морів. Особливо успішно працювали по оздоровленню профспілкові організації Козятинського теркому, які до оздоровчих закладів за власний кошт направили 1070 дорослих та 305 дітей, Жмеринського теркому, де на базах відпочинку оздоровлено 1034 дорослих та 315 дітей, Коростенського теркому 887 дорослих та 443 дитини відповідно. Ефективно працювала база відпочинку «Остер» БМЕУ-1 Київської дирекції залізничних перевезень, де в 60 будиночках літнього типу протягом 9 змін оздоровлено 366 сімей залізничників з них 649 дітей.

Дорпрофсож завдяки виконанню положень колективного договору має можливість придбати путівки та забезпечувати спілчан санаторно-курортним лікуванням на курортах Моршина, Трускавця, Конча Заспи, Закарпаття . .В санаторії «Світязянка м. Трускавець за 2017рік оздоровлено - 899 працівників та пенсіонерів залізниці. В МЦРЗ «Хмільник» - 1187 працюючих та 450 ветеранів регіональної філії Південно-Західна залізниця. На виконання п. 7.9. колективного договору Дорпрофсожем протягом 2017 року придбано та реалізовано 402 санаторно-курортних путівок в тому числі в санаторії «Моршинський» - 100, Свалява-155, Трускавець «Віктор» - 87, Миргород- 28, Східниця – 32 шт. В березні-квітні та жовтні-листопаді було проведено шість 3-х денних оздоровчо - діагностичних заїздів (всього 240 чл. профспілки) в санаторій «Сонячна долина», де проведено обстеження та надано медичні висновки та лікувальні рекомендації спеціалістами Ужгородського мед університету.

Потребує перегляду та удосконалення соціальна програма добровільного медичного страхування залізничників та пенсіонерів залізничного транспорту, яка передбачає у разі хвороби залізничників та пенсіонерів , частково покривати витрати на стаціонарну медичну допомогу коштами страхових компаній. За підсумками роботи у 2017 році застраховано у страхових компаніях «Нафтогазстрах» та «Раритет» 38903 працівників залізниці та 43185 пенсіонерів.

Важливе значення у збереженні здоров'я залізничників і транспортних будівельників має організація фізкультурно-масової роботи на підприємствах, пропаганда активного, здорового способу життя. На залізниці з 1998 року за ініціативи керівництва залізниці і Дорпрофсожу проводяться дорожні спартакіади трудових колективів структурних підрозділів. Тільки в цьому році у всіх етапах спартакіади взяли участь понад 1000 чол.. Жмеринський терком щорічно проводить футбольний турнір «Пам'яті Бориса Олійника».

Спортивні колективи залізниці постійно приймають участь у спортивних заходах, Укрзалізниці та Ради профспілки. В спортивних секціях постійно займається понад 6 тисяч працівників.

З метою захисту духовних інтересів членів профспілки дорожній комітет активно підтримує галузеві установи культури. Більшість творчих колективів вдалося зберегти. З метою подальшого розвитку самодіяльного мистецтва серед працівників залізниці в лютому-березні 2014 року спільним рішенням керівництва і Дорпрофсожу було проведено галузевий огляд-конкурс народної творчості. Дорпрофсож постійно приділяє увагу організації дитячих Новорічних свят. На дитячих новорічних виставах р. в Києві щорічно буває від 3-х до 5 тисяч дітей.

 
© 2013-2015 Дорожній комітет профспілки залізничників і транспортних будівельників України Південно-Західної залізниці / розробка М ИВЦ ЮЗЖД