Дорпрофсож ПЗЗ
01034 м.Київ, вул. Лисенка, 6; (044) 234-04-31
Оздоровлення і спорт
Зміст розділу
Медичне страхування
Програма оздоровчого туру

Одним з пріоритетних напрямків у роботі Дорпрофсожу щодо соціального захисту залізничників, транспортних будівельників і членів їх сімей, є турбота про збереження здоров'я та зниження захворюваності членів профспілки. Питання оздоровлення працівників залізниці, утримання оздоровчих закладів за ініціативою Дорпрофсожу внесені в колективний договір.

У відповідності до положень розділу УІІ Колективного договору заходи щодо оздоровлення працівників залізниці та забезпечення гарантованого рівня медичної допомоги працюючим та ветеранам залізничного транспорту на протязі багатьох років успішно виконувалось Дорожнім комітетом профспілки при активній фінансовій підтримці адміністрації залізниці.

Хід підготовки до оздоровчого сезону, якість і підсумки оздоровлення щорічно розглядаются на засіданнях президії Дорпрофсожу.

Дорпрофсож завдяки виконанню положень колективного договору має можливість придбати путівки та забезпечувати спілчан санаторно-курортним лікуванням на курортах Моршина, Трускавця, Конча Заспи, Закарпаття («Сонячна долина»), До окупації у 2014 році АР Крим проводилося оздоровлення дітей ДОТ «Променистий», та сімей в пансіонаті «Променистий» де щорічно мали можливість отримати путівки до 9 тис. залізничників, пенсіонерів та членів.сімей. Спільними зусиллями адміністрації та Дорпрофсожу збережено дитячі оздоровчі заклади «Дубки», та «Зорька» де щорічно оздоровлюється. до 1.5 тис. дітей . Вагомою підмогою для масового відпочинку та оздоровлення працівників і членів їх сімей служать бази відпочинку «Остер», «Лісова», «Авдіївка, «Пролісок».

Щорічно по путівкам придбаним Дорожньою профспілковою організацією оздоровлення отримувало 12-14 тис. працівників та членів їх родин та ветеранів залізниці. З ІІ півріччя 2015 року недостатнє фінансування обмежило можливості Дорожньої профспілкової організації в придбанні путівок.

Прийняттям Закону України про Державний бюджет на 2015 рік був запущений механізм ліквідації відомчої медицини на залізничному транспорті.

Передача фінансування та управління відомчими медичними закладами до комунальної власності на вузлах Жмеринка,Фастів, Козятин, Коростень, Конотоп, Бахмач, Ворожба, Шепетівка, Вінниця, Житомир ,Чернігів, та ряду інших установ відомчої медицини, негативно позначилась на доступності та об’ємі медичних послуг залізничникам їх родинам та ветеранам.

Виникли серйозні проблеми з проходженням обов’язкових медичних оглядів працівників, що проживають на лінійних станціях, а це стало причиною соціальної напруги в трудових колективах.

В порушення ст. 49 Конституції України та та пункту 8.17. Колективного договору щодо безоплатної медичної допомоги медичні заклади, які увійшли до складу медичного центру ПАТ «Укрзалізниці», все більше медичних послуг надають за оплату, а це суттєво знизило доступність в отриманні медичної допомоги, як працюючих так і особливо пенсіонерів.

Потребує перегляду та удосконалення соціальна програма добровільного медичного страхування залізничників та пенсіонерів залізничного транспорту, яка передбачає у разі хвороби залізничників та пенсіонерів , частково покривати витрати на стаціонарну медичну допомогу коштами страхових компаній. За підсумками роботи у 2015 році застраховано у страхових компаніях «Нафтогазстрах» та «Раритет» 49704 працівників залізниці та 34450 пенсіонерів.

Важливе значення у збереженні здоров'я залізничників і транспортних будівельників має організація фізкультурно-масової роботи на підприємствах, пропаганда активного, здорового способу життя. На залізниці з 1998 року за ініціативи керівництва залізниці і Дорпрофсожу проводяться дорожні спартакіади трудових колективів структурних підрозділів. Тільки в цьому році у всіх етапах спартакіади взяли участь понад 1000 чол.. Жмеринський терком щорічно проводить футбольний турнір «Пам'яті Бориса Олійника».

Спортивні колективи залізниці постійно приймають участь у спортивних заходах, Укрзалізниці та Ради профспілки. В спортивних секціях постійно займається понад 6 тисяч працівників.

З метою захисту духовних інтересів членів профспілки дорожній комітет активно підтримує галузеві установи культури. Більшість творчих колективів вдалося зберегти. З метою подальшого розвитку самодіяльного мистецтва серед працівників залізниці в лютому-березні 2014 року спільним рішенням керівництва і Дорпрофсожу було проведено галузевий огляд-конкурс народної творчості. Дорпрофсож постійно приділяє увагу організації дитячих Новорічних свят. На дитячих новорічних виставах р. в Києві щорічно буває від 3-х до 5 тисяч дітей.

 
© 2013-2015 Дорожній комітет профспілки залізничників і транспортних будівельників України Південно-Західної залізниці / розробка М ИВЦ ЮЗЖД