 |
За більш як сторіччя з часу появи сталевої магістралі залізничній спільноті Коростенського вузла не раз доводилося приймати суворі виклики часу
|
Одним із серйозних випробувань для працівників Коростенського залізничного вузла стала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Багато з них були серед тих, хто взяв на себе найважчу фізичну та моральну ношу в перші періоди після вибуху на АЕС. За внесок у ліквідацію наслідків аварії Президія Верховної Ради УРСР нагородила тогочасний Коростенський відділок Почесною грамотою, 112 залізничникам було присвоєно звання «Почесний залізничник». Про неймовірний подвиг тих людей, хто ціною власного здоров’я і життя відвернув трагедію людства, зупинив розбурханий «мирний атом», говорили на урочистому пам’ятному заході, який проходив в Коростенському будинку науки і техніки.
Ведучі цього заходу – школярі - розповідали про мужніх героїв, ліквідаторів, які рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали про наслідки. Аварія відібрала життя і позбавила житла сотні тисяч людей. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб…
За роки, які минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, які лишила по собі ця аварія. Минають роки і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні та трагічні події. А для людей, котрі були в повній мірі або частково причетні до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, це не просто факт, а тяжкі спомини.
|