Дорпрофсож ПЗЗ
01034 м.Київ, вул. Лисенка, 6; (044) 234-04-31
Стрічка новин
 17 січня 2020
Протестуємо проти антинародних законопроєктів!
24 січня 2020
Звернення профспілки до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради
27 січня 2020 
З В Е Р Н Е Н Н Я Профспілки залізничників і транспортних будівельників України до спілчан
Гаряча новина Заходи 
22 січня, на адресу Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Олексія Гончарука та Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова спрямовано звернення, ухвалені президією Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України 20 січня п. р., з приводу рішучого протесту проти законопроєктів «Про працю» (реєстр. № 2708) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681).
З В Е Р Н Е Н Н Я
профспілки залізничників і транспортних будівельників України
до Президента України

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України від імені майже 300 тисяч працівників акціонерного товариства «Українська залізниця», метрополітенів України та інших підприємств і організацій залізничного транспорту та транспортного будівництва, висловлює рішучий протест проти проєкту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708 від 28.12.2019 р.), який розроблено Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та який наразі перебуває на опрацюванні в комітетах Верховної Ради.

Доводимо до Вашого відома, що вказаний вище законопроєкт внесено суб’єктом законодавчої ініціативи – Кабінетом Міністрів України, без своєчасного оприлюднення та широкого обговорення, а ним,
наголошуємо (!), пропонуються кардинальні зміни трудових і соціальних відносин, які ні в якому разі не можна приймати поспіхом, без належного обговорення у суспільстві.

Профспілка, зі свого боку, визнає необхідність реформування трудових відносин в країні, проте категорично виступає проти прийняття Закону «Про працю» (реєстр. № 2708), як неконституційного, антисоціального та антинародного.

До того ж законопроєкт «Про працю» суперечить як основним нормам Конституції України, так і порушує низку міжнародних законодавчих актів, а також конвенцій Міжнародної організації праці, ратифікованих Україною (№ № 98, 117, 131,135, 154, 158 тощо).

Крім того, глибоке обурення викликає той факт, що авторами цього законопроєкту було знехтувано попередню багаторічну роботу щодо підготовки Трудового кодексу України, до якої долучилося широке коло фахівців, представників урядових структур, профспілок, організацій роботодавців, вчених провідних наукових центрів України, міжнародні експерти з трудового права.

Ухвалення Парламентом зазначеного законопроєкту призведе до повного розбалансування трудових відносин в країні, а також до значного звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини, що є грубим порушенням ст. 22 Конституції України. Так, визнання трудового договору основним джерелом регулювання індивідуальних трудових правовідносин, «спрощення процедур входу-виходу працівників на ринок праці», суттєве зменшення ролі держави в трудових відносинах вкрай негативно вплине на менш захищену сторону трудових відносин – працівника, призведе до масових скорочень і ще масштабнішої трудової міграції. Якщо до цього ще й позбавити трудівників профспілкового захисту, що пропонується проєктом Закону «Про працю», то це взагалі може спричинити справжній соціальний вибух.

Як наслідок, утиск прав та інтересів працівників, ліквідація наявних у чинному законодавстві механізмів узгодження інтересів та запобігання трудовим конфліктам призведе до протистояння та масштабних суспільних протестів, і відповідно змусить профспілки переходити до радикальніших форм боротьби за трудові права, із завідомо негативними наслідками для підприємств і економіки України в цілому.

Водночас, з боку влади, відбувається наступ на права і гарантії діяльності профспілок, як, нібито, рудимента індустріальної економіки. Головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г. Третьяковою внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681), яким фактично знешкоджуються профспілки, як єдина правозахисна громадська організація.

Тому закликаємо Вас, шановний пане Президенте, як гаранта Конституції України, невідкладно зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, а саме:
1) не допустити прийняття Верховною Радою України проєкту Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681);
2) сприяти проведенню справедливої трудової реформи у форматі тристороннього соціального діалогу із залученням всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок і об’єднань роботодавців у повній відповідності до Конституції України, міжнародних зобов’язань держави щодо євроінтеграційного курсу та за участі експертів Міжнародної організації праці, та винесенню підготовленого законопроєкту на всенародне обговорення.

Ухвалено президією Ради профспілки
залізничників і транспортних будівельників України
20 січня 2020 року

У Зверненні до очільника Парламенту Д.Разумкова наголошено:
«Закликаємо Вас невідкладно зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, а саме: зняти з розгляду Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681) та повернути законопроєкти на доопрацювання суб’єктам законодавчої ініціативи у форматі тристороннього соціального діалогу із залученням всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок і об’єднань роботодавців у повній відповідності до Конституції України, міжнародних зобов’язань держави щодо євроінтеграційного курсу та за участі експертів Міжнародної організації праці, та сприяти винесенню підготовленого законопроєкту на всенародне обговорення».


У Зверненні до очільника Кабінету Міністрів О.Гончарука наголошено:
«Закликаємо Уряд невідкладно зупинити процеси законодавчого руйнування трудового законодавства і трудових прав, а саме:

1) негайно відкликати із Верховної Ради України проєкт Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681);

2) розпочати роботу над справедливою трудовою реформою у форматі тристороннього соціального діалогу із залученням всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок і об’єднань роботодавців у повній відповідності до Конституції України, міжнародних зобов’язань держави щодо євроінтеграційного курсу та за участі експертів Міжнародної організації праці. Після підготовки законопроєкту винести його на всенародне обговорення і тільки після схвалення вносити на розгляд Парламенту».
 17 січня 2020
Протестуємо проти антинародних законопроєктів!
27 січня 2020 
З В Е Р Н Е Н Н Я Профспілки залізничників і транспортних будівельників України до спілчан
© 2013-2015 Дорожній комітет профспілки залізничників і транспортних будівельників України Південно-Західної залізниці / розробка М ИВЦ ЮЗЖД