Дорпрофсож ПЗЗ
01034 м.Київ, вул. Лисенка, 6; (044) 234-04-31
Стрічка новин
 14 травня 2019
ДО УВАГИ СПІЛЧАН!
16 травня 2019
Про проведену акцію
16 травня 2019 
З Днем Вишиванки!
Гаряча новина Заходи 
Про підсумки акції протесту профспілки залізничників і транспортних будівельників України 14 травня 2019 року під будівлею Кабінету Міністрів України

Мітингом біля будівлі Уряду 14 травня 2019 року завершився перший етап масової акції протесту профспілки залізничників і транспортних будівельників України з висунення соціально-економічних вимог до Уряду – єдиного акціонера АТ «Українська залізниця».
Мітинг відбувся за участі понад 3,5 тисяч залізничників зі всієї України, які представляли інтереси майже трьохсот тисяч спілчан. Цей масовий захід у Києві профспілка провела у зв’язку з невиконанням ключових норм Галузевої угоди та неспроможністю керівництва АТ «Укрзалізниця» самостійно, без втручання Уряду – акціонера Товариства – створити умови для безпечної та продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, зниження високого «градусу» соціальної напруги в трудових колективах.
Від переговорного процесу 14 травня, на жаль, не було досягнуто очікуваного нами позитивного результату, тому рішуче налаштована на захист законних прав та соціально-економічних інтересів працівників профспілкова сторона не підписала аморфно-компромісний протокол, запропонований іншою стороною перемовин. Представники Кабміну та «Укрзалізниці» також відмовилися від безпосереднього спілкування з учасниками мітингу.

Ініціативна група переговорників з боку профспілки категорично наполягла на затвердженні рішення про наступні кроки акції протесту на захист трудових прав залізничників на засіданні президії Ради профспілки 23 травня п. р.
На цей профспілковий захід особисто запрошено Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, бо Уряд повинен врешті-решт прислухатися до справедливих вимог, конструктивної критики та думок працівників залізничної галузі!

У разі невиконання >> вимог профспілки залізничників і транспортних будівельників України учасники мітингу наполягали на переході до іншого вагомого кроку – організації відповідних заходів: «роботі за правилами» – у рамках чинного законодавства.

Мітинг 14 травня 2019 року під будівлею Кабміну відбувся організовано, без порушень громадського спокою та дотримання чинного законодавства. Профспілкова акція протесту не мала жодних політичних мотивів.

До теми

Нашу акцію підтримала міжнародна профспілкова спільнота – Міжнародна федерація транспортників (МФТ), Європейська федерація транспортників (ЄФТ) та інші громадські організації.
Інформація про проблеми залізничників в Україні від члена ЄФТ, лідера профспілки Вадима Бубняка на засіданні Виконкому ЄФТ 10 травня п. р. викликала обурення з боку представників з 25 країн Європи, тому було ухвалено рішення направити відповідні ( >> аналогічні ) листи солідарності з переліком семи законних вимог, висунутих профспілкою залізничників і транспортних будівельників України до українського уряду, і поіменними підписами членів Виконкому на адресу Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та Президента України.

Крім цього, Генеральний секретар Міжнародної федерації транспортників Стів Коттон від імені 18,5 мільйонів спілчан з 147 країн світу також направив офіційне звернення на підтримку українських спілчан-залізничників, у якому зазначив, що: «…зубожілих українських залізничників вже неможливо більше ігнорувати, а їхні голоси не змусити замовкнути!»

Отже, міжнародна підтримка та гласність з приводу реального стану справ у вітчизняній залізничній галузі набирає обертів. Міжнародна профспілкова спільнота, що представлена МФТ та ЄФТ, запевнила про цілковиту підтримку подальших кроків профспілки залізничників і транспортних будівельників України.

 14 травня 2019
ДО УВАГИ СПІЛЧАН!
16 травня 2019 
З Днем Вишиванки!
© 2013-2015 Дорожній комітет профспілки залізничників і транспортних будівельників України Південно-Західної залізниці / розробка М ИВЦ ЮЗЖД